KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7779132
*
nr 777 9132
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Akvarell, Roland Svensson (1910-2003), Motiv från Stora Björn, -1948, bladets mått: 26x42
Kondition: oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2012
kl 18:56:02
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller roland svensson stora björn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:56
*
Roland Svensson
Kondition: oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 777 9132
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Akvarell, Roland Svensson (1910-2003), Motiv från Stora Björn, -1948, bladets mått: 26x42
Kondition: oramad
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller roland svensson stora björn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:56